CO, JAK, DLACZEGO??? - KOSMICZNA REWOLUCJA
zajecia naukowe dla dzieci

DLA KOGO: dzieci w wieku 6+ lat

PROWADZENIE: zaproszeni goście

KIEDY: czwartek godz. 17.00

CZAS TRWANIA: 90 min

W PROGRAMIE:

  • satalitarne zdjęcia kosmosu i kosmos w malarstwie: pokaz slajdów
  • warsztaty plastyczne: kosmos malowany akwarelą z użyciem płynu maskującego
  • nasz układ słoneczny zrobiony z naleśników
  • turniej gier planszowych: eksploracja odległej planety i wyścig astronautów

Na zajeciach zajmiemy się tematem kosmosu i prywatnym kosmosem kilku wybranych artystów. Stworzymy swoje własne kosmosy malując na dużym formacie z użyciem płynu maskującego, zbudujemy układ słoneczny z naleśników i zagramy w gry planszowe.

Partnerem warsztatów jest Wydawnictwo Admondo, które przedstawi Dzieciom swoje najnowsze gry. Dzieci, jako pierwsze będą miały okazję je sprawdzić, zanim jeszcze trafią do sklepów.

Pierwsza gra będzie dotyczyła eksploracji odległej planety. Dzieci będą kierowały członkami ekspedycji naukowej takimi jak: naukowiec, nawigator, itp.. Ich zadanie będzie polegało na zebraniu bardzo rzadkiego minerału oraz jednego charakterystycznego dla swojej profesji przedmiotu, np. sadzonka roślinki dla naukowca, mapa dla nawigatora. Po zebraniu potrzebnych rzeczy można odlecieć z planety. Dzieci będą poruszać się za pomocą rzutu kostką po planszy przedstawiającej powierzchnię planety i odkrywać zakryte na niej żetony z potrzebnymi przedmiotami. Jeśli odkryty przedmiot jest tym, którego potrzebujemy, zachowujemy go, jeśli nie odkładami na miejsce. Dzięki temu w grze będzie element mechaniki gry „Memory”. Gracz, który pierwszy uzbiera wymagane przedmioty i odleci swoją rakietą z planety, wygrywa.

Druga gra opowiada o wyścigu astronautów we wnętrzu statku kosmicznego. W wyniku małej awarii statek się zepsuł a potrzebne do jego naprawienia przedmioty rozleciały po całym jego wnętrzu. Dzieci ścigają się ze sobą po torze wyglądającym jak wnętrze statku kosmicznego by dobiec do potrzebnych przedmiotów, takich jak skrzynka z narzędziami i jako pierwsze dostarczyć je do wskazanego miejsca. W przypadku skrzynki z narzędziami jest to maszynownia. Tutaj również gracze poruszają się za pomocą rzutu kostką. Pierwszy gracz, który zbierze wszystkie przedmioty i odniesie je na właściwe miejsce, wygrywa.

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny