DZIEŃ OTWARTY i 5 URODZINY PRACOWNI

Za nami już pięć lat warsztatów, niezwykłych spotkań z Dziećmi i ich Rodzicami, plenerów, obozów, ciekawych książek, wypraw, ekspedycji, przygód i odkrytych tajemnic. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY I 5 URODZINY PRACOWNI. Mamy nadzieję, że będziemy hucznie i wesoło świętować.

DLA KOGO:dla Dzieci i Dorosłych

KIEDY: sobota 6 września godz. 11.00 - 15.00

GDZIE: pracownia, nasze podwórko i trawnik pod murami Wawelu

PROGRAM

ikona Przygotowałyśmy trzy bloki zajęć dla Dzieci: EKSPEDYCJĘ W GŁĄB KSIĄŻKI, zajęcia BYŁA SOBIE SZTUKA i ZABAWY PODWÓRKOWE. Przez cały czas w małej pracowni będzie można oglądać zdjęcia z naszych wakacji w ARETE i obozów w DWORZE WOLA SĘKOWA.

CZĘŚĆ 1
11.00 – 13.00
EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI: CZYTANIE NA TRAWIE
Zapraszamy na piknik pod murami Wawelu na przeciwko Pracowni. Będziemy czytać na głos książki dla dzieci i rysować ilustracje. Zapraszamy również do wymiany książek. Przynieście książki, które już przeczytaliście i dokonajcie zamiany. Można również zostawić książki w naszej pracownianej biblioteczce. Za każdą zostawioną książkę prezent od Pracowni.

CZĘŚĆ 2
11.00 – 12.00
TATO, TATO, TU SĄ BYKI. OPOWIEŚĆ O SZTUCE PREHISTORYCZNEJ

Niezwykłe opowieści o psie Robocie, czterech chłopcach i niesamowitym archeologicznym odkryciu sprzed 16 500 lat. O tym, czy jaskiniowcy lubili się stroić. Dlaczego malowali patyczkowatych ludzi, niczym małe dzieci a zwierzęta, jak prawdziwi wielcy artyści i czy znali pojęcie „abstrakcji”. O niezwykłych paleolitycznych naskalnych malowidłach, Wenus z Willendorfu i neolitycznych naczyniach. A po slajdach:
- w pracowni: lepienie figurki mamuta z gliny
- na podwórku: naskalne malowidła – rysunek pastelami suchymi na sztalugach.

CZĘŚĆ 3
12.00 – 13.00
O DOGU I ŻOŁNIERZACH Z TERAKOTY

Podróż do Japonii i Chin. Opowieść o Dogu i terakotowej armii. O japońskiej ceramice neolitycznej, o towarzyszach w drodze na drugi świat i potężnym cesarzu, który chciał być jeszcze potężniejszy po śmierci. A po slajdach:
- w pracowni: lepienie figurek z gliny
- na podwórku: robienie papieru czerpanego

CZĘŚĆ 4
13.00 – 14.00
CHLAP , CHLAP!

Ale bałagan, co za plama. Co też ten malarz wyprawia. Krótka opowieść o sztuce współczesnej. O obrazach, które wyglądają, jakby były malowane z zamkniętymi oczami. O chlapnięciach i strużkach farby, i o tym co to jest action painting. A po slajdach:
- w pracowni: malowanie z zamkniętymi oczami i mobile
- na podwórku: action painting

CZĘŚĆ 5
14.00 – 15.00
ZABAWY PODWÓRKOWE

i inne gry, na trawniku pod murami Wawelu. Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda." te słowa Janusz Korczaka będą mottem naszych zabaw. Pokażemy, jak bawić się bez zabawek i na ile sposobów można wykorzystać linę albo sznurek.

Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia, dlatego uprzejmie prosimy o zgłaszanie na nasz e-mail udziału w zajęciach (info@arete-pracownia.pl)