ŚWIĘTUJEMY ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - KSIĄŻKOWY MARATON I WARSZTATY

DLA KOGO: dzieci w wieku 3 - 15 lat oraz Rodziców

PROWADZENIE: Bogusia Łuka, Magda Bednarek, Paulina Wabik, Kasia Koleszka i zaproszeni goście

KIEDY: czwartek godz. 16.00

CZAS TRWANIA: 3 godziny

W jaki inny sposób można świętować Światowy Dzień Książki, jeśli nie czytając? Zapraszamy gorąco najmłodszych na Ekspedycję z 10 skarpetkami, a starszych na wyprawę w magiczny świat Xanthu. Nie byłoby jednak udanej ekspedycji bez warsztatów. Z młodszymi dziećmi stworzymy maskotki - przytulanki ze skarpetek nie do pary i skarpetkowy teatr, a starszych zabierzemy do warsztatu alchemika. Rodziców zapraszamy na pyszną kawę i wymianę książek. Może znajdzie się coś, co już przeczytaliście i chętnie wymienicie.

NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK

ikona

autor: Justyna Bednarek
ilustracje: Daniel de Latour

Wydawnictwo Media Rodzina

DLA KOGO: dzieci w wieku 4 - 10 l

Co zrobić, kiedy mam wyciaga z pralki skarpetkę bez pary? Smoka albo motyla! Wystarczy trochę wyobraźni i mozemy mieć ulubioną maskotkę.
Na pewno każda Mama wie jak to jest, gdy giną skarpetki w pralce. Ale pewnie nie wie, gdzie one się podziewają, gdy ich nie ma. Zapraszamy na na ekspedycję z 10 skarpetkami, które straciły swoją parę. Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Poznamy historie zaginionych skarpetek, które ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: A przy tym stworzymy swoje skarpetkowe historie.

Czy skarpetka może być mysią mamą?
Albo nieśmiałym zajączkiem?
No i czy może być różą?
A kim mogą być Wasze zaginione skarpetki?

XANTH, ZAKLĘCIE DLA CAMELEON

ikona

autor: Piers Anthony

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

DLA KOGO: dzieci w wieku 10 - 15 l

Xanth. Kraina, gdzie każdy ma jakiś magiczny talent bądź sam jest magiczny. Albo inteligentny. Trochę to skomplikowane, ale jeśli w grę wchodzi magia, trzeba się do tego przyzwyczaić.
Młody Bink jest chyba pozbawiony talentu, za to ma determinację i nadzieję, z którymi udaje się do czarodzieja Humfreya. W drodze trafia na centaury i nagle akcja rusza z kopyta. Później w dziwnej Rozpadlinie, której nie ma na mapach, chłopak spotyka smoka i w trakcie ucieczki pytanie, czy stwór jest inteligentny, czy ma talent magiczny, nabiera praktycznego wymiaru...
Tak zaczyna się pierwszy tom legendarnej serii "Xanth", którą Wydawnictwo "Nasza Księgarnia" przypomina czytelnikom w nowym przekładzie.
"Zaklęcie dla Cameleon" zdobyło August Derleth Fantasy Award za najlepszą powieść roku. Każda kolejna część cyklu stawała się bestsellerem.

Kiedy czytając przygody Binka przeniesimy się w krainę pełną magii, niczym alchemicy spróbujemy własnych sił w magicznych eksperymentach, przeprowadzimy niezwykłe reakcje chemiczne i poobserujemy nietypowe zjawiska fizyczne.