EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI - WARSZTATY MATEMATYCZNE

listopad, grudzień, styczeń

ZAJĘCIA NAUKOWE DLA DZIECI


Na bazie doświadczeń Ekspedycji w Głąb Książki i warsztatów Co, jak, dlaczego???, tworzymy nowy cykl zajęć dla dzieci EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI. Jednym z podstawowych założeń cyklu jest odpowiedzenie dzieciom na nurtujące je pytania i podtrzymanie ich naturalnej ciekawości świata. Pokazanie, jak nauka wyjaśnia zjawiska, definiuje współzależności, bada, testuje i zapisuje w liczbach wyniki doświadczeń, i jak przenosi się to na inne dziedziny życia. Chcemy wykorzystać naturalną ciekawość i wrodzone inteligencje, aby dzieci pokochały chemię, fizykę, matematykę. Chciały się uczyć dla radości zdobywania wiedzy i nie zniechęcały się, kiedy w szkole przyjdzie pora na "wkuwanie" wzorów i reakcji.

To, co w szkole zapisywane jest na tablicy w postaci wzoru, u nas dzieci poznają empirycznie poprzez eksperyment, doświadczenie, budowanie i konstruowanie oraz obserwację.

EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI, będzie realizować jeszcze jedno z naszych założeń. Przekreślamy stereotypowy podział na czytających humanistów i nieczytających fizyków, matematyków czy chemików. Czytanie poszerza wyobraźnię, rozwija logiczne myślenie, poprawia słownictwo i ułatwia nazywanie tego, co nas otacza. Dlatego nasza naukowa ekspedycja będzie wsparta na ciekawych książkach. Będą wsród nich lubiane przez Dzieci "Tajemnice" z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, "Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków", mitologie i biografie znanych naukowców.

Zajęcia poprowadzą zaprzyjaźnieni z pracownią naukowcy, których pasją jest nowoczesna edukacja i praca z dziećmi.

EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI - MATEMATYCY DO DZIEŁA

ikona

PROWADZĄCA: Joanna Repelewicz

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 10 l

KIEDY: czwartek godz. 16.30 (cykl 8 spotkań) pierwsze zajęcia 12.11

CZAS TRWANIA: 90 min

CENA CYKLU: 240 zł
(pojedyncze zajęcia 35 zł*)
Cena dla stałych klientów i osób z ich polecenia: pierwsze zajęcia 25 zł, karnet 190 zł.
* istnieje możliwość zapłacenia za pojedyncze zajęcia tylko w przypadku pierwszych zajęć. Można rozłożyć oplatę za cykl na miesięczne raty

Matematycy do dzieła!
Jak zważyć własną głowę, nie tracąc jej? Dlaczego człowiek ma więcej nóg, niż wynosi średnia? W jaki sposób błędny pomiar wielkości Ziemi doprowadził do odkrycia Ameryki. Jak można mierzyć huragany, trzęsienia ziemi oraz inne katastrofy naturalne? Masz dużo pytań i szukasz odpowiedzi - zapraszamy na WARSZTATY MATEMATYCZNE.

Inspiracją do warsztatów będzie książka: MATEMAGICY Johnnego Balla, Seria: Mały naukowiec