FERIE 2015 r - OBOZY I PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

ZIMOWE EKSPEDYCJE

Podejmujemy kolejną próbę pokazania, że ferie z książką są fascynującą przygodą. Chcemy oderwać dzieci od telewizorów i tabletów. Pokazać świat, który sami mogą kreować i wypełniać treścią. Stworzyć czas i miejsce na beztroską zabawę, twórcze warsztaty i odpoczynek. W ubiegłych latach nam się udało. Jeszcze parę dni temu w naszej pracowni dzieci wspominały ostatnie ferie zimowe i Tobiego, który im towarzyszył. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę - razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI HOBBIT

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 l

KIEDY:
1. 16.01.2016 – 22.01.2016
2. 25.01.2016 – 31.01.2016

CZAS TRWANIA: 7 dni

GDZIE: DWÓR WOLA SĘKOWA

CENA: 1 180 zł.

Cena za drugie dziecko: 1 080 zł
Cena dla stałych klientów: 1 080 zł
Zniżki się nie łączą.

Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje i wpłata zaliczki w wysokości 500 zł do 30 listopada br.
Wpłata II raty do 15 grudnia br.

PROGRAM OBOZU:
Emocjonująca wyprawa śladami Bilbo Bagginsa, przygoda, która zmieni nie tylko jego życie. Spotkamy się z krasnoludami na uczcie. Zagramy w gry słowne z Gollumem. Elfy ocalą nas przed stworami leśnymi i ugoszczą nas po elficku, a na koniec może uda nam się znaleźć skarb Smauga.

Inspiracją do stworzenia programu stała się dla nas tym razem książka "HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM". To już druga ekspedycja z powieścią Tolkiena. Parę lat temu czytałyśmy ją z Dziećmi w czasie zimowych półkolonii.

"Hobbit” został opublikowany w 1937 roku jako książka dla dzieci. Powieść spotkała się z wielkim entuzjazmem i zapewniła autorowi kilka prestiżowych nagród, w tym najlepszej dziecięcej książki roku według New York Herald Tribune. Kto zna powieść wie, że jest to zabawna, emocjonująca i wciągająca historia pojedynku dobra ze złem. Opowieść o tym, jak pozornie kruchy, słaby i tchórzliwy Hobbit, "skromna, mała osóbka w wielkim świecie" przyjmuje na siebie losy wielkiej wyprawy przeciwko złu. To też opowieść o wielkim heroizmie i zmaganiu się z samym sobą. W najtrudniejszych, pozornie nawet beznadziejnych, sytuacjach bohaterowie utworu wspinają się na szczyty swoich umiejętności i odwagi, by stawić czoła przeciwnościom losu.

Ta barwna, pełna zwrotów akcji i niebiezpiecznych przygód historia będzie dla nas pretekstem do szukania własnych mocnych stron, do zmagania się z tym, co wydaje się nam najtrudniejsze, do pokonywania przeszkód i działania w grupie. A także do wspaniałej zabawy i warsztatów. Zrobimy własne krasnoludowe lub elfickie alterego - lalkę, figurkę konia, elficką biżuterię ozdobiona runami. Przygotujemy prawdziwą ucztę, na której odśpiewamy napisane wspólnie piosenki. Namalujemy Śródziemie i zbudujemy olbrzymiego Smauga. Zagramy w ogromną grę planszową, która sami stworzymy i w rpg. I może sami odzyskamy skarb Krasnoludów.

Program:

  • codzienne głośne czytanie książki,
  • warsztaty, zabawy oraz gry terenowe inspirowane książką
  • rozmowy i konteksty min.: legendy, mity i mitologie, Kodeks Rycerski, rymy i rytm w piosence i td.
  • igloo, bitwy na śnieżki, tropienie śladów w lesie, jazda na workach i jabłuszkach,
  • kulig, podchody, ognisko, dyskoteka i wieczory filmowe,
  • czytanie i opowiadanie bajek do snu,
  • wycieczki (skansen / lodowisko),
  • pyszne domowe posiłki.
MIEJSCE:
DWÓR WOLA SĘKOWA
Położony około 400 m n.p.m. nad rzeką Pielnicą u podnóża Bukowicy (776 m n.p.m.) we wschodniej części Beskidu Niskiego w odległości 20 km od Sanoka i 16 km od Rymanowa. Pośrodku 6-cio hektarowego podworskiego parku zabytkowego, w którym jest 10 pomników przyrody i okazała kolekcja różnych drzew (prawie 850 sztuk). Na terenie parku znajduje się staw rybny, plac zabaw dla dzieci i palenisko, rzeka, pomniki przyrody, stara chaupa i domki idealne na kryjówki. Mnóstwo miejsca do zabawy. W pobliżu łąki, pola, las. Urocze miejsce z dala od hałasu i zgiełku miejskiego. Pokoje 2 i 3 osobowe oraz apartamenty 5, 6, 7 osobowe z łazienkami.

CENA ZAWIERA:
- transport,
- ubezpieczenie,
- zakwaterowanie,
- pełne wyżywienie (1 i 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, napoje bez ograniczeń)
- warsztaty plastyczne i animacje,
- wycieczki
- opiekę.

Formularz zgłoszeniowy na obóz - do pobrania

Dwór Wola Sękowa