FERIE 2015 r - PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

ZIMOWE EKSPEDYCJE

Podejmujemy kolejną próbę pokazania, że ferie z książką są fascynującą przygodą. Chcemy oderwać dzieci od telewizorów i tabletów. Pokazać świat, który sami mogą kreować i wypełniać treścią. Stworzyć czas i miejsce na beztroską zabawę, twórcze warsztaty i odpoczynek. W ubiegłych latach nam się udało. Jeszcze parę dni temu w naszej pracowni dzieci wspominały ostatnie ferie zimowe i Tobiego, który im towarzyszył. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę - razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI HOBBIT

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 l

KIEDY:
1 tydzień:
18.01.16 22.01.16
2 tydzień
25.01.16 29.01.16

CZAS TRWANIA: od 8.30 do 16.30

CENA: 440 zł.

Cena za drugie dziecko: 420 zł
Cena dla stałych klientów: 420 zł
Zniżki się nie łączą.

Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje i wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do 15 grudnia br.
Wpłata II raty do 15 stycznia.

PROGRAM OBOZU:
Emocjonująca wyprawa śladami Bilbo Bagginsa, przygoda, która zmieni nie tylko jego życie. Spotkamy się z krasnoludami na uczcie. Zagramy w gry słowne z Gollumem. Elfy ocalą nas przed stworami leśnymi i ugoszczą nas po elficku, a na koniec może uda nam się znaleźć skarb Smauga.

Inspiracją do stworzenia programu stała się dla nas tym razem książka "HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM". To już druga ekspedycja z powieścią Tolkiena. Parę lat temu czytałyśmy ją już z Dziećmi w czasie zimowych półkolonii.

"Hobbit” został opublikowany w 1937 roku jako książka dla dzieci. Powieść spotkała się z wielkim entuzjazmem i zapewniła autorowi kilka prestiżowych nagród, w tym najlepszej dziecięcej książki roku według New York Herald Tribune. Kto zna powieść wie, że jest to zabawna, emocjonująca i wciągająca historia pojedynku dobra ze złem. Opowieść o tym, jak pozornie kruchy, słaby i tchórzliwy Hobbit, "skromna, mała osóbka w wielkim świecie" przyjmuje na siebie losy wielkiej wyprawy przeciwko złu. To też opowieść o wielkim heroizmie i zmaganiu się z samym sobą. W najtrudniejszych, pozornie nawet beznadziejnych, sytuacjach bohaterowie utworu wspinają się na szczyty swoich umiejętności i odwagi, by stawić czoła przeciwnościom losu.

Ta barwna, pełna zwrotów akcji i niebiezpiecznych przygód historia będzie dla nas pretekstem do szukania własnych mocnych stron, do zmagania się z tym, co wydaje się nam najtrudniejsze, do pokonywania przeszkód i działania w grupie. A także do wspaniałej zabawy i warsztatów. Zrobimy własne krasnoludowe lub elfickie alterego - lalkę, figurkę konia, elficką biżuterię ozdobiona runami. Przygotujemy prawdziwą ucztę, na której odśpiewamy napisane wspólnie piosenki. Namalujemy Śródziemie i zbudujemy olbrzymiego Smauga. Zagramy w ogromną grę planszową, która sami stworzymy i w rpg. I może sami odzyskamy skarb Krasnoludów.

Program:

  • głośne czytanie książki,
  • zabawy pod murami Wawelu i na Plantach
  • igloo, lepienie bałwana,bitwy na śnieżki,
  • jazda na workach i jabłuszkach,
  • seanse filmowe,
  • wycieczki, wizyty w muzeach, lodowisko
  • zagadki, wskazówki i tajemnicze mapy,
  • pyszne obiady i wspólne, podwieczorki

Formularz zgłoszeniowy na półkolonie - do pobrania