FERIE 2017 r - OBOZY I PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

ZIMOWE EKSPEDYCJE

Podejmujemy kolejną próbę pokazania, że ferie z książką są fascynującą przygodą. Chcemy oderwać dzieci od telewizorów i tabletów. Pokazać świat, który sami mogą kreować i wypełniać treścią. Stworzyć czas i miejsce na beztroską zabawę, twórcze warsztaty i odpoczynek. W ubiegłych latach nam się udało. Jeszcze parę dni temu w naszej pracowni dzieci wspominały ostatnie ferie zimowe i Tobiego, który im towarzyszył. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę - razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI "LOTNIK" Eoina Colfera

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 l

KIEDY:
1. 28.01.2017 - 3.02.2017
2. 6.02.2017 - 12.02.2017

CZAS TRWANIA: 7 dni

GDZIE: DWÓR WOLA SĘKOWA

CENA: 1 280 zł.

Cena za drugie dziecko: 1 180 zł
Cena dla stałych klientów: 1 180 zł
Zniżki się nie łączą.

Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje i wpłata zaliczki w wysokości 500 zł do 15 grudnia br.
Wpłata II raty do 31 grudnia br.

Formularz obozowy do pobrania

PROGRAM OBOZU:
Conor Broekhart z Królestwa Wysp Saltee urodził się, by latać. Od razu trafił na pierwsze strony gazet. Nie każdy ma szczęście przyjść na świat w balonie, który w dodatku właśnie spada. Pasja do podniebnych podróży ocali Conora w przyszłości, gdy - na skutek spisku zawistnego marszałka Bonvilaina - trafi do kopalni diamentów, z której jeszcze nikt nie wrócił żywy. By przetrwać, chłopak będzie musiał zapomniec o dawnym życiu: rodzicach, przyjaciołach, ukochanej książniczce Izabelli. Nigdy jednak nie wyrzeknie się marzeń o lataniu. Tymczasem mieszkańcy Wysp spoglądając w niebo, będą opowiadać o tajemniczym i groźnym Lotniku... Piękna, wzruszająca książka o miłości i sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, ile wzbić się w przestworza. Colfer powołał do życia niezapomnianego bohatera!

Kolejna po "Vango" książka o lataniu imarzeniach. niezwykle inspirująca. Wśród kontekstów, do których nawiążemy, znajdą się między innymi wynalazki i twórczość Leonarda da Vinci, malarstwo Brueghlów, opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, mity greckie, nurty steampunkowe i postpunkowe w kulturze i sztuce. Na warsztatach plastycznych stworzymy własny model balonu, wzorując się na Modelu Witruwiańskim ulepimy z gliny nagiego człowieka, bobawimy sie w projektantów tworząc steampunkową kolekcję ubrań. i jak zawsze będziemy się dobrze bawić.

Program:
  • codzienne głośne czytanie książki,
  • warsztaty, zabawy oraz gry terenowe inspirowane książką
  • rozmowy i konteksty min.: legendy, mity i mitologie, steampunkowe nurty nie tylko w pokulturze, malarstwo Brueghlów itd.
  • igloo, bitwy na śnieżki, tropienie śladów w lesie, jazda na workach i jabłuszkach,
  • kulig, podchody, ognisko, dyskoteka i wieczory filmowe,
  • czytanie i opowiadanie bajek do snu,
  • wycieczki (skansen / lodowisko),
  • pyszne domowe posiłki.
MIEJSCE:
DWÓR WOLA SĘKOWA
Położony około 400 m n.p.m. nad rzeką Pielnicą u podnóża Bukowicy (776 m n.p.m.) we wschodniej części Beskidu Niskiego w odległości 20 km od Sanoka i 16 km od Rymanowa. Pośrodku 6-cio hektarowego podworskiego parku zabytkowego, w którym jest 10 pomników przyrody i okazała kolekcja różnych drzew (prawie 850 sztuk). Na terenie parku znajduje się staw rybny, plac zabaw dla dzieci i palenisko, rzeka, pomniki przyrody, stara chaupa i domki idealne na kryjówki. Mnóstwo miejsca do zabawy. W pobliżu łąki, pola, las. Urocze miejsce z dala od hałasu i zgiełku miejskiego. Pokoje 2 i 3 osobowe oraz apartamenty 5, 6, 7 osobowe z łazienkami.

CENA ZAWIERA:
- transport,
- ubezpieczenie,
- zakwaterowanie,
- pełne wyżywienie (1 i 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, napoje bez ograniczeń)
- warsztaty plastyczne i animacje,
- wycieczki
- opiekę.

Dwór Wola Sękowa