FERIE 2017 r - OBOZY I PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

ZIMOWE EKSPEDYCJE

Podejmujemy kolejną próbę pokazania, że ferie z książką są fascynującą przygodą. Chcemy oderwać dzieci od telewizorów i tabletów. Pokazać świat, który sami mogą kreować i wypełniać treścią. Stworzyć czas i miejsce na beztroską zabawę, twórcze warsztaty i odpoczynek. W ubiegłych latach nam się udało. Jeszcze parę dni temu w naszej pracowni dzieci wspominały ostatnie ferie zimowe i Tobiego, który im towarzyszył. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę - razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI "LOTNIK" Eoina Colfera - PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 l

KIEDY:
1. 30.01.2017 - 3.02.2017
2. 6.02.2017 - 10.02.2017

CZAS TRWANIA: 5 dni

GDZIE: Pracownia Arete

CENA: 90 zł / dzień
440 zł / tydzień
Cena za drugie dziecko: 400 zł
Cena dla stałych klientów: 400 zł

Formularz zgłoszeniowy na półkolonie - do pobrania

PROGRAM PÓŁKOLONII:
Conor Broekhart z Królestwa Wysp Saltee urodził się, by latać. Od razu trafił na pierwsze strony gazet. Nie każdy ma szczęście przyjść na świat w balonie, który w dodatku właśnie spada. Pasja do podniebnych podróży ocali Conora w przyszłości, gdy - na skutek spisku zawistnego marszałka Bonvilaina - trafi do kopalni diamentów, z której jeszcze nikt nie wrócił żywy. By przetrwać, chłopak będzie musiał zapomniec o dawnym życiu: rodzicach, przyjaciołach, ukochanej książniczce Izabelli. Nigdy jednak nie wyrzeknie się marzeń o lataniu. Tymczasem mieszkańcy Wysp spoglądając w niebo, będą opowiadać o tajemniczym i groźnym Lotniku... Piękna, wzruszająca książka o miłości i sile marzeń, które pomagają nie tyle przenosić góry, ile wzbić się w przestworza. Colfer powołał do życia niezapomnianego bohatera!

Kolejna po "Vango" książka o lataniu i marzeniach. niezwykle inspirująca. Wśród kontekstów, do których nawiążemy, znajdą się między innymi wynalazki i twórczość Leonarda da Vinci, malarstwo Brueghlów, opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, mity greckie, nurty steampunkowe i postpunkowe w kulturze i sztuce. Na warsztatach plastycznych stworzymy własny model balonu, wzorując się na Modelu Witruwiańskim ulepimy z gliny nagiego człowieka, pobawimy się w projektantów, tworząc steampunkową kolekcję ubrań. I jak zawsze będziemy się dobrze bawić.

Program:

  • głośne czytanie książki,
  • zabawy pod murami Wawelu i na Plantach
  • igloo, lepienie bałwana,bitwy na śnieżki,
  • jazda na workach i jabłuszkach,
  • seanse filmowe,
  • wycieczki, wizyty w muzeach, lodowisko
  • zagadki, wskazówki i tajemnicze mapy,
  • pyszne obiady i wspólne, podwieczorki

CENA ZAWIERA:
- posiłki: obiad, podwieczorek, napoje bez ograniczeń
- ubezpieczenie,
- warsztaty plastyczne i animacje,
- wycieczki
- opiekę.