LATO 2017 r - OBOZ DLA DZIECI W WIEKU 10 - 15 LAT

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI "WILCZY BRAT" MICHELLE PAVER

Jak porozmawiać z małpą człekokształtną? Co czerpią od zwierząt Indianie, a co wschodnie sztuki walki? O rysunkach naskalnych, paleoszamanizmie wilkach w Bieszczadach, o honorze, obowiązku, odwadze i przyjaźni.

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 10 - 15 l

KIEDY:
1. 24.06.17 – 05.07.17
2. 19.08.17 – 30.08.17

CZAS TRWANIA: 12 dni

GDZIE: Dwór Wola Sękowa, Nowotaniec 106

CENA: 1710,00 zł.

Cena dla stałych klientów: 1610,00 zł
Cena za drugie dziecko: 1610,00 zł

Cena zawiera:
transport, zakwaterowanie,
ubezpieczenie, wykwalifikowaną opiekę,
wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek,
kolacja, napoje bez ograniczeń)
wycieczki, naukę jazdy konnej,
zabawy i warsztaty.


Formularz do pobrania

PROGRAM OBOZU:
"Wilczy brat" to fascynująca opowieść o przyjaźni, przetrwaniu i zdradzie. Przenosi czytelnika w pradawną, mroczną przeszłość Lasu: do świata tętniącego magią natury, wypełnionego grozą żywiołów, świata wilków i turów, duchów drzew i Przyczajonych; świata, w którym zaufanie pokładane w przyjacielu ma wartość życia.

To książka, która uczy prostych wartości jak honor, obowiązek, odwaga i przyjaźń. Akcja rozgrywa się w czasach prehistorycznych - ciężkich i srogich, gdy ludzie każdego dnia walczyli o przetrwanie, a przyrodę traktowali z wielkim szacunkiem. Zwykłe i zrozumiałe dla nas zjawiska przyrodnicze były tajemnicze i budziły grozę. Wiara w demony, magię, dusze tkwiące w każdym zwierzęciu i roślinie czyniła z przyrody raz brata, raz największego wroga.

W czasach, gdy wycinamy stare drzewa, zamykamy puszcze, przywiązujemy zwierzęta do drzew, warto sięgnąć po książkę, pokazującą świat, w którym czlowiek jest przyrodzie podporządkowany, w której przyroda budzi szacunek, daje siłę i uczy odwagi.

Dlatego to książka idealna na nasz obóz. Porozmawiamy o związku człowieka z przyrodą, przyglądniemy się zachowaniom zwierząt, ich cechom charakterystycznym i sposobom funkcjonowania w środowisku. Dowiemy się, dlaczego kojarzymy sowę z mądrością a lisa z chytrością? Jakie cechy mają te zwierzęta? Jak spojrzenie na zwierzęta rdzennych mieszkańców Ameryk różni się od Europejskiego? W jaki sposób Indianie czerpią mądrość z obserwacji zachowań zwierząt, a co czerpią z nich wschodnie sztuki walki. Poznamy bliżej przyrodę Bieszczad, poszukamy w naturze tego, co zdrowe i daje siłę. A na warsztatach stworzymy zwierzęce amulaty, rzeźby z gliny, „obrazy tego, co niewiedzialne” i wiele innych wspaniałych rzeczy.

Program:
- codzienne głośne czytanie,
- warsztaty plastyczne inspirowane książką,
- gry i zabawy w zabytkowym parku (piłka nożna, siatkówka, zabawy z liną, gra w klasy, kryjówki i inne), nocne podchody, budowanie szałasu.
- moczenie nóg w stawie i strumyku, budowanie tamy i tratwy, kąpiele w naturalnym kąpielisku,
- wycieczka w Bieszczady
- wizyta na Uniwerytecie Ludowym,
- nauka jazdy konnej dla chętnych (stadnina z końmi we dworze), pomoc przy pracach w stajni,
- śpiewy przy ognisku, bilard, tenis stołowy, karaoke, dyskoteka,
- wieczorne seanse filmowe,
- dla najmłodszych opowieści i kołysanki do snu,
- pyszne domowe posiłki.

MIEJSCE:
DWÓR WOLA SĘKOWA
Położony około 400 m n.p.m. nad rzeką Pielnicą u podnóża Bukowicy (776 m n.p.m.) we wschodniej części Beskidu Niskiego w odległości 20 km od Sanoka i 16 km od Rymanowa. Pośrodku 6-cio hektarowego podworskiego parku zabytkowego, w którym jest 10 pomników przyrody i okazała kolekcja różnych drzew (prawie 850 sztuk). Na terenie parku znajduje się kort tenisowy z nawierzchnią ceglastą, staw rybny, kąpielisko naturalne, plac zabaw dla dzieci i palenisko, rzeka, stadnina koni, pomniki przyrody, stara chaupa i domki idealne na kryjówki. Mnóstwo miejsca do zabawy. W pobliżu łąki, pola, las. Urocze miejsce z dala od hałasu i zgiełku miejskiego. Pokoje 2 i 3 osobowe oraz apartamenty 6 osobowe z łazienkami.