LATO 2017 r - OBOZ DLA DZIECI W WIEKU 6 - 10 LAT

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI "NIE KOŃCZĄCA SIE HISTORIA" MICHAELA ENDE

Niezwykła podróż do krainy fantazji i opowieść pełna przygód, która napisze się sama naszymi rękami.

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 10 l

KIEDY:
1. 08.07.2017 – 14.07.2017
2. 05.08.2017 – 11.08.2017

CZAS TRWANIA: 7 dni

GDZIE: Dwór Wola Sękowa, Nowotaniec 106

CENA: 1280,00 zł.

Cena dla stałych klientów: 1180,00 zł
Cena za drugie dziecko: 1180,00 zł

Cena zawiera:
transport, zakwaterowanie,
ubezpieczenie, wykwalifikowaną opiekę,
wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek,
kolacja, napoje bez ograniczeń)
wycieczki, naukę jazdy konnej,
zabawy i warsztaty.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Formularz do pobrania

PROGRAM OBOZU:
Inspiracją do stworzenia programu wakacji stała się dla nas opowieść "NIE KOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA" MICHAELA ENDE.
Piękna baśń o pokonywaniu własnej słabości i odkrywaniu przeznaczenia, która uczy również tego, jak traktowac książki, jak je czytać, jak obchodzic się z wyobrażnią i wrażliwością innych.

Co wydarzy się tym razem? Oto Bastian, chłopiec pełen kompleksów, ucieka przed otaczającym go nieprzyjaznym światem w krainę marzeń i wyobraźni. Pomaga mu w tym magiczna księga, która przenosi go w baśniowy świat Fantazjany. Już jako Atreju otrzymuje zadanie ocalenia krainy, która pogrąża się w nicości z powodu tajemniczej choroby, panującej w niej Dziecięcej Cesarzowej.

Kluczowym motywem jest pełna niebezpieczeństw długa podróż, której odbycie jest próbą charakteru - wymaga odwagi, wiary w powodzenie misji, pokonania przeszkód i przeciwników, ale przede wszystkim przezwyciężenia własnych słabości.

Śladem Atreju i Bastiany uczestnicy obozu wybiorą się w swoją podróż, pisząc własna nie kończąca sie historię. Ruszą nie tylko w krainę wyobraźni ale również do wielu ciekawych miejsc, które pozwolą nam pofantazjować, zdobywac wiedzę, doświadczać nowych rzeczy, poznawać inne kultury, tworzyć i działać. W czasie warsztatów stworzymy obrazy z pisaku, będziemy malować na kamieniach, wykonamy rzeźby z gliny i niezwykłe stwory z gałęzi i patyków. Poznamy zioła i lecznicze rośliny....i co jeszcze? Zobaczymy!;)

Program:
- codzienne głośne czytanie,
- warsztaty plastyczne inspirowane książką,
- gry i zabawy w zabytkowym parku (piłka nożna, siatkówka, zabawy z liną, gra w klasy, kryjówki i inne), nocne podchody, budowanie szałasu.
- moczenie nóg w stawie i strumyku, budowanie tamy i tratwy, kąpiele w naturalnym kąpielisku,
- wycieczka w Bieszczady
- wizyta na Uniwerytecie Ludowym,
- nauka jazdy konnej dla chętnych (stadnina z końmi we dworze), pomoc przy pracach w stajni,
- śpiewy przy ognisku, bilard, tenis stołowy, karaoke, dyskoteka,
- wieczorne seanse filmowe,
- dla najmłodszych opowieści i kołysanki do snu,
- pyszne domowe posiłki.

MIEJSCE:
DWÓR WOLA SĘKOWA
Położony około 400 m n.p.m. nad rzeką Pielnicą u podnóża Bukowicy (776 m n.p.m.) we wschodniej części Beskidu Niskiego w odległości 20 km od Sanoka i 16 km od Rymanowa. Pośrodku 6-cio hektarowego podworskiego parku zabytkowego, w którym jest 10 pomników przyrody i okazała kolekcja różnych drzew (prawie 850 sztuk). Na terenie parku znajduje się kort tenisowy z nawierzchnią ceglastą, staw rybny, kąpielisko naturalne, plac zabaw dla dzieci i palenisko, rzeka, stadnina koni, pomniki przyrody, stara chaupa i domki idealne na kryjówki. Mnóstwo miejsca do zabawy. W pobliżu łąki, pola, las. Urocze miejsce z dala od hałasu i zgiełku miejskiego. Pokoje 2 i 3 osobowe oraz apartamenty 6 osobowe z łazienkami.